Publiczna Szkoła Podstawowa w Czarnej im. Stefana Czarnieckiego
Tu jesteś >> Strona Główna >> Bezpieczny & Niechroniony
Dziś jest poniedziałek , 18 marca 2019 rok.
Bezpieczny&Niechroniony


W dniu 05.10.2016 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantami z komisariatu w Pionkach. Zostali oni zaproszeni przez Samorząd Szkolny oraz opiekuna programu Bezpieczny & Niechroniony.

koło


Policjanci opowiadali i przypominali wszystkim uczniom o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach pieszych, rowerzystów i zmotoryzowanych użytkowników dróg. Przypominali też o konieczności noszenia odblasków zwiększających nasze bezpieczeństwo na drodze. Mogliśmy również obejrzeć i przymierzyć akcesoria zwiększające bezpieczeństwo policji podczas akcji.

koło


Wizyta zakończyła się kolejnym zaproszeniem na spotkanie zimowe, na którym to będziemy rozmawiać o bezpiecznych zimowych feriach.

Również w październiku 2016 r. w naszej szkole Samorząd Szkolny wraz z opiekunką programu Bezpieczny & Niechroniony zorganizował zbiórkę odblasków dla uczniów jeszcze ich niemających. Zebranymi odblaskami obdarowaliśmy naszych młodszych kolegów i koleżanki z klasy ,,O”

koło


oraz tych, którzy ich jeszcze nie mieli.

koło


Wspólnie przypomnieliśmy sobie do czego służą i jak bardzo są one potrzebne nam wszystkim idącym skrajem drogi i poboczem. Akcji towarzyszyło również wykonanie plakatów o tej tematyce. Najciekawsze zostały zamieszczone obok miejsca zbiórki odblasków.

kołoW ramach programu Bezpieczny & Niechroniony organizowanym przez Komendę Główną Policji Wydział Ruchu Drogowego w miesiącu maju 2016 r. w naszej szkole przeprowadzono ćwiczenia z udzielania poszkodowanym dzieciom i dorosłym pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci ćwiczyły ułożenie ciała poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. Wzywały na numery alarmowe pomoc do wypadku oraz udzielały pierwszej pomocy wykonując resuscytację dzieci i dorosłych ćwicząc na fantomach.


koło


Cała akcja poprzedzona była oglądaniem filmów o tematyce bezpiecznego zachowania się na drodze oraz udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.


koło


Uczniowie z uwagą oglądali filmy i ćwiczyli ucząc się, aby w razie potrzeby ratować życie.

koło


Copyright by PSP Czarna 2016

Poprawny CSS! Valid HTML 4.01 Transitional